Seminarium pamięci Angeliki

Seminarium pamici Angeliki.jpg11 kwietnia 2015r. Polskie Stowarzyszenie Sztuk i Sportów Walki SHINTAIGI – DOJO zorganizowało w Wałczu seminarium treningowe aikido. Instruktorem prowadzącym zajęcia był Antoni Płoński 4 dan aikido i instruktor kenjutsu z Łodzi. W zajęciach wzięli udział aikidocy z Wałcza i Piły.

- Seminarium poświęcone było pamięci naszej koleżanki, Angeliki Klink w rocznicę jej śmierci – opowiada sensei Roman Widawski. – Angelika była długoletnim członkiem stowarzyszenia, współzałożycielem, członkiem zarządu i przewodniczącą oddziału stowarzyszenia: Towarzystwa Miłośników Kultury Japońskiej „NIPPON KAI”. Pomimo długoletnich zmagań z nieuleczalną chorobą aktywnie uczestniczyła w zajęciach aikido, kenjutsu i kyudo. Brała udział w seminariach w kraju i za granicą. Pracowała społecznie na rzecz stowarzyszenia m.in. przy organizowaniu wystaw sztuki japońskiej, dni kultury japońskiej, spotkań z kulturą japońską dla dzieci. Postawa Angeliki wiedza, wytrwałość, zaangażowanie i bezinteresowność może stanowić dla nas wzór do naśladowania. Sensei  Antoni Płoński  chętnie przyjął zaproszenie naszego stowarzyszenia. Od lat współpracujemy z łódzkim klubem, organizując spotkania w Wałczu, czy biorąc udział w takich zajęciach w Łodzi.

Zajęcia – z krótkimi przerwami – trwały 6 godzin. Ich pierwsza część dotyczyła „miękkiego” padania, które jest istotną umiejętnością podczas codziennego treningu. Druga część to praca nad równowagą, ćwiczenia i techniki pogłębiające świadomość własnego ciała. A wszystko to prowadzi do lepszego zrozumienia wykonywanych technik walki i idei sztuk walk.

Zajęcia odbyły się w sali sportowej Zespołu Szkół nr 3.

Oprac. MK

Zdjęcia: Maciej Gawrysiak & Roman Widawski